Statystyki pokazują, że ponad 60% kobiet przynajmniej raz w życiu cierpiało na choroby zapalne układu moczowo-płciowego. Te choroby są jednymi z najczęstszych.
Często kobiety nie są nawet świadome chorób zapalnych układu moczowo-płciowego, ponieważ ich objawy nie zawsze są wyraźne. Tylko wykwalifikowany ginekolog może wykryć proces zapalny w układzie moczowo-płciowym. Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie przeprowadzać badania profilaktyczne dla zdrowia kobiet.
Zapalenie naczyń jest zapaleniem błony śluzowej zewnętrznych narządów płciowych. Bardzo często jest to spowodowane infekcjami przenoszonymi drogą płciową.
Inną chorobą zapalną, która atakuje błonę śluzową pochwy, jest zapalenie jelita grubego. Jego objawy to pieczenie, swędzenie i obfita wydzielina z pochwy. Zapalenie jelita grubego może powodować infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze.
Zapalenie szyjki macicy jest zapaleniem kanału szyjki macicy. Przyczyną tej choroby może być przenikanie patogenów z dolnych części układu płciowego do szyjki macicy. Najczęstszymi objawami tej choroby są dyskomfort podczas stosunku płciowego i upławy patologiczne.
Salpingoophoritis jest zapaleniem przydatków macicy, które może być spowodowane przez specyficzne i niespecyficzne patogeny oraz hipotermię.
Wśród chorób układu moczowo-płciowego kobiet można wymienić również zapalenie cewki moczowej i pęcherza moczowego, które objawiają się częstym i bolesnym oddawaniem moczu oraz silnymi bólami podbrzusza.
Dla prawidłowego leczenia stanów zapalnych układu moczowo-płciowego konieczne jest jak najszybsze ustalenie ich przyczyny. Może to zrobić tylko wykwalifikowany specjalista, przy użyciu wszystkich niezbędnych metod diagnostycznych.
© 2024 Centrum medyczne Warszawa — «Twój Lekarz w Warszawie» | Polityka Prywatności | Polityka Cookies